Gonna use our snowman kit!

SnowmankitRight now the girls and I are waiting for our game pieces to dry since we just painted them.  So what better way to enjoy the afternoon than to try making a little snack?

I purchased this kit for like 50 cents at big lots when they had all their Christmas stuff on sale for 90 percent off. Originally, it was marked 5 dollars.

It has most of the ingredients included plus a mold but it does require having some other items to make it all. So this will be our sweet treat today!

You ever use these before?

About

You may also like...